III liga: Olimpia gromi, zwycięstwo Warmii Grajewo

0 2

Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek III ligi.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziła sobie Olimpia Zambrów, która pokonała w Olecku miejscowych Czarnych 7:0. Zambrowianie prowadzili do przerwy 3:0, jednak w drugiej odsłonie Olimpia m.in. dzięki dobrej postawie młodzieżowców zdołała wbić rywalom jeszcze cztery bramki.

W Grajewie miejscowa Warmia podejmowała MKS Korsze. Lepsi okazali się gospodarze, którzy decydującą o losach spotkaniu bramkę zdobyli w 14. minucie za sprawą Daniela Tuzinowskiego. Mazur Ełk zremisował przed własną publicznością z Promieniem Mońki 1:1 (1:0).

Podziałem punktów zakończył się „karny” mecz w Łapach. W 30. minucie po bramce Mariusza Baranowskiego z rzutu karnego prowadzenie objął Dąb, jednak na kwadrans przed zakończeniem spotkania do wyrównania po strzale z jedenastu metrów doprowadził Dzidosław Żuberek.

Spośród zespołów z województwa podlaskiego tylko Wissa Szczuczyn poniosła porażkę. Podopieczni Janusza Limbergera przegrali w Lubawie z Motorem 1:3 (0:2). Honorowe trafienie dla gości zanotował w 85. minucie Wadim Kuczinskij.

W pozostałych konfrontacjach Mrągowia wygrała u siebie z Concordią Elbląg 1:0, natomiast Start Działdowo po dobrym meczu pokonał na własnym obiekcie Huragana Morąg 4:2. W Węgorzewie triumfowali gospodarze, którzy okazali się lepsi od Zatoki Braniewo.

Wyniki spotkań 29. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Mrągowia Mrągowo – Concordia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Daniel Chiliński 6′.

Warmia Grajewo – MKS Korsze 1:0 (1:0) - [RELACJA]
Bramka: Daniel Tuzinowski 14′.

Czarni Olecko – Olimpia Zambrów 0:7 (0:3)
Bramki: Wojciech Kobeszko 13′, 57′, Michał Świderski 24′, 35′, Tomasz Jaworowski 65′, Mariusz Dzienis 75′, Łukasz Trzaska 82′.

Mazur Ełk – Promień Mońki 1:1 (1:0)
Bramki: Andrzej Arasim 11’ - Leszek Zawadzki 75′.

Pogoń Łapy – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:1)
Bramki: Dzidosław Żuberek 75′ (k) – Mariusz Baranowski 30′ (k).

Motor Lubawa – Wissa Szczuczyn 3:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Dobroński 20′, 38′, Bartosz Lewandowski 75′ – Wadim Kuczinskij 85′.

Start Działdowo – Huragan Morąg 4:2 (3:1)
Bramki: Adrian Kostewicz 28′, Błażej Moszczyński 37′, Marcin Ogrodowczyk 39′, Marcin Tomczak 88′ – Paweł Galik 42′, Rafał Gagat 53′.

Vęgoria Węgorzewo – Zatoka Braniewo 2:1
Bramki: Krzysztof Koleśnik ?’ – Łukasz Wolak ?’, Karol Styś ?’.