Short track: Patrycja Maliszewska zdobyła srebrny medal

0 5

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) wywalczyła w Heerenveen srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m. To pierwszy polski medal w historii tej dyscypliny. Zwyciężyła Włoszka Martina Valcepina.

Niespełna 23-letnia podopieczna Urszuli Kamińskiej bliska podium była już w 2008 roku. Dwa lata temu zajęła czwartą lokatę. Startowała także w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W Kanadzie uplasowała się na odległej, 29. lokacie.

Patrycja Maliszewska short track zaczęła trenować już w trzeciej klasie szkoły podstawowej, od siedmiu lat jest w kadrze narodowej i regularnie występuje w imprezach rangi mistrzowskiej.

W rywalizacji mężczyzn najwyżej z Polaków uplasował się Bartosz Konopko (Juvenia Białystok), który był dziewiąty. Najszybszy był Francuz Thibaut Fauconnet.