Podopieczni Marka Ołowskiego wrócili z 6 medalami

0 1

Przez dwa dni w hali Parkowej w Łodzi odbywały się międzynarodowe zawody w karate sportowym. Startowało w nich około 400 zawodników z  44 klubów z Egiptu, Czech, Słowacji, Gruzji, Ukrainy, Łotwy oraz Polski.

Doskonale spisała się podczas tej rywalizacji piątka zawodników z Białegostoku. Podopieczni trenera Marka Ołowskiego z Łodzi wrócili z 6 medalami – 1 złotym, 2 srebrnymi i 3 brązowymi.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Justyna Pastewska – kadetka startująca w kumite do 47 kg. Dzięki dobrym walkom, zawodniczka KAISHO jest pewną kandydatką do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Karate WKF (luty 2011).

Dużym sukcesem zakończył się również start Bartosza Głowackiego – aktualny Mistrz Polski Juniorów w najtrudniejszej i najbardziej prestiżowej kategorii kumite seniorów open wywalczył srebrny medal ulegając jedynie w walce finałowej zawodnikowi z Ukrainy. Ze srebrnym medalem wrócił z Łodzi również Szymon Ołowski startujący w kumite kadetów +70 kg.

Brązowe medale wywalczyli: Ariel Supruniuk w kumite seniorów do 84 kg, drużyna seniorów (Głowacki, Supruniuk) oraz Kamil Piwowar w kumite kadetów do 57 kg.