Bilard: Dobry występ Sokólskich zawodników

0 1

Świetny występ odnotowali bilardziści I ligowego Metal-Fach Pool Bilard Sokółka w kolejnym Grand Prix Polski Seniorów.

W dniach 24-25 lipca w Kieleckim Centrum Szkolenia Bilardowego najlepsi polscy bilardziści walczyli o punkty rankingowe, medale i nagrody finansowe tym razem w odmianę 14.1. W sobotę odbyła się rywalizacja w grupach, i na tym etapie podstawowa czwórka; bracia Krystian i Konrad Piekarscy, Piotr Kudlik oraz Hubert Łopotko, poradziła sobie wyśmienicie, uzyskując awans do rundy pucharowej. W niedzielę do rywalizacji przystąpiła najlepsza 32 turnieju, na tym poziomie bardzo często nawet jeden błąd pozbawia szansy na zwycięstwo. Zawodnicy Metal Fach-u i tą rundę przebrnęli w pięknym stylu i już mieliśmy ich wśród najlepszej szesnastki turnieju.

Walkę o ćwierćfinał zwycięsko przebrnęli Hubert, Piotrek oraz Konrad, nie powiodło się Krystianowi który nieznacznie uległ zwycięzcy ostatniego Gran Prix Polski Piotrowi Ostrowskiemu. Pojedynki ćwierćfinałowe to prawie ligowy mecz pomiędzy Nosanem Kielce a Metal Fachem Sokółka. Piotr Kudlik zagrał z Babicą, Hubert Łopotko z Michałem Turkowskim, Konrad Piekarski z Karolem Skowerskim. W tych pojedynkach które dawały już podium, Piotrek i Konrad choć z przebiegu meczu wydawało się że to oni są bliżej zwycięstwa uznali wyższość Kielczan. Hubert Łopotko natomiast nie dał żadnych szans rywalowi zapewniając prawo gry o finał.

Ostatecznie zwycięzcą Grand Prix Polski został pogromca Konrada w ćwierćfinale Karol Skowerski, srebrny medal przypadł liderowi polskiego rankingu Radkowi Babicy. Na piersiach Huberta Łopotko zawisł brązowy medal, Konrad Piekarski i Piotr Kudlik zajęli świetne V miejsce. Krystian Piekarski ostatecznie musiał się zadowolić IX miejscem.

Wyżej wymieniona czwórka zawodników I Ligowego Metal-Fach LP Pool Bilard Sokólka w kilkuset osobowym Rankingu Polski, plasuje się w pierwszej 12 sezonu 2010.

W Kielcach zagrało jeszcze 3 sokółczan, bardzo młodzi juniorzy Dawid Kieda i Szymon Bakunowicz oraz doświadczony Jacek Jarno. Jackowi niewiele zabrakło do awansu zajął 3. miejsce w grupie z której tylko 2 uzyskiwało awans do rundy pucharowej. Dawid i Szymon zajęli dalsze lokaty ale zadania postawione przed nimi przez trenera, czyli podglądanie najlepszych i zdobywanie doświadczenia realizują na piątkę, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

źródło: sportowa.sokolka.com