Wkoło Polski 2010: Stefaniak, Wróbel i Rejman jadą dalej

0 1

Nasi ochotnicy – Wojciech Stefaniak, Tomasz Wróbel i Krzysztof Rejman nie poddają się na trasie i walczą z upalnym Słońcem, by przejechać kolejne kilometry założonych przez siebie etapów w ramach akcji Z AZS WKOŁO POLSKI PO MARZENIA 2010.

W piątek dotarli do Zdziaru na Słowacji, pokonując odcinek ponad 230 km. W sobotę jechali przez Bardejov do Jaślisk. Licznik wybijał kolejne kilometry. Zatrzymali się na dłuższy postój w Bardejovie, gdzie zrobili zapasy jedzenia i odpoczywali w jedynym cieniu w okolicy – na przystanku autobusowym, zajadając arbuzy.

Już wczoraj chłopaki byli zmęczeni – jazda w takim upale po górach na rowerze z bagażami każdemu dałaby się we znaki. Niejeden wytrawny rowerzysta by się poddał. Jednak nie Oni. Co będzie na kolejnych etapach, zobaczymy. Czy wystarczy im sił i czy pogoda nie pokrzyżuje im planów – miejmy nadzieję, że wytrwają. Relacje można śledzić na www.crocodyl.pl

W niedzielę wyruszyli rano w dalszą podróż – tym razem do Przemyśla. W Przemyślu w poniedziałek rano spotkają się z władzami Miasta Przemyśl.

Z Przemyśla na pewno prześlą więcej zdjęć, gdy już będą mieli dostęp do Internetu. Póki co zdjęcia przesyłają przez komórkę.

Chłopaki jadą po to by zachęcić wszystkich do dokonywania wpłat na konto Fundacji Mam Marzenie (z dopiskiem WKOŁO POLSKI) by móc realizować marzenia chorych dzieci z opolskiego Oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Aby pomóc w realizacji marzeń dzieci z Opolskiego Oddziału Fundacji Mam Marzenie i wesprzeć akcję wystarczy dokonać wpłaty na konto Fundacji Mam Marzenie 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 (w tytule przelewu: wkoło Polski).

Można także przyłączyć się na trasie wyprawy (na pamiątkę otrzymasz kubek i filiżankę oraz T-shirt z logo Radia Opole – w tym celu skontaktuj się z Agnieszką Wojtysiak, tel. 604308311).

Można także wziąć udział w licytacji przedmiotów na Allegro (piłka z podpisami znanych piłkarzy, szpada z Olimpiady w Pekinie, przedmioty z podpisami znanych osób) – linki do aukcji na www.crocodyl.pl oraz www.mammarzenie.org .

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń wszystkich Polskich dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające życiu. Dotychczas, Opolskiemu Oddziałowi Fundacji Mam Marzenie udało się spełnić np. marzenie Mileny, która pojechała do Hiszpanii oraz marzenie Wojtka, który marzył, aby zobaczyć Islandię. Dominik dostał kamerę cyfrową, Ala zagrała w teatrze, a Jakub dostał własny plac zabaw. Maciek spotkał się z Krzysztofem Hołowczycem, a Bartek poznał Roberta Kubicę. Zuzia otrzymała wymarzoną lalkę a Ola spotkała się z Myszką Miki. Część dzieci otrzymała także wymarzone komputery.

Zostaw odpowiedź